NachrichtenDelegowanie PracownikówKadry i płacePodatkiPrawo

CASE STUDY #2

Udostępnij artykuł:

KONTEKST SPRAWY

Współpraca z firmą programistyczną zajmującą się dostarczaniem oprogramowania  dedykowanego  sektorowi publicznemu.

Klienci byli wspólnikami i jednocześnie członkami zarządu spółki, świadczącymi na jej rzecz usługi. Zwrócili się do kancelarii o pomoc w zminimalizowaniu kosztów podatkowych przy wypłacie środków ze spółki, w szczególności w uniknięciu podatku od dywidendy oraz wysokiego podatku od wynagrodzenia członków zarządu z uwagi na przekroczenie II progu podatkowego. Klientowi zależało również na uzyskaniu zabezpieczenia na wypadek kontroli z uwagi na niekorzystne stanowisko organów podatkowych w odniesieniu do członków zarządu i wspólników świadczących usługi na rzecz własnej spółki. Fiskus często kwestionuje zawarte ze spółką umowy i nakazuje zapłatę zaległego podatku z odsetkami.

PODJĘTE DZIAŁANIA

Zoptymalizowaliśmy wypłatę zysków ze spółki klientów, minimalizując koszty. Mimo utrwalonego, negatywnego dla podatników stanowiska fiskusa w podobnych sprawach, udało nam się uzyskać zabezpieczenie na wypadek kontroli w postaci interpretacji indywidualnej. Przygotowaliśmy dla klienta kompleksową informację w zakresie możliwości wypłaty zysków i przygotowaliśmy potrzebne dokumenty.

REZULTAT DZIAŁAŃ

Klienci uniknęli 32%-owego podatku dochodowego od wynagrodzenia członków zarządu i 19%-owego zryczałtowanego podatku dochodowego od dywidendy. Zamiast tego klienci mieli możliwość opodatkowania wypłacanych ze spółki środków wg. bardziej korzystnych stawek opodatkowania oraz z zastosowaniem ulg podatkowych. Ponadto z uwagi na uzyskanie interpretacji indywidualnej, klienci zostali zabezpieczeni na wypadek kontroli, tym samym unikając potencjalnych sankcji karnoskarbowych i konieczności zapłaty zaległego podatku z odsetkami.

CASE STUDY #3
CASE STUDY #1
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72