NachrichtenPodatkiRachunkowość

Änderungen und Vorteile des Freibetrags für Forschung und Entwicklung in der Einkommensteuer.

Udostępnij artykuł:

Ulga na działalność badawczo-rozwojową – zmiany i korzyści jej zastosowania!

Polskie prawo, w styczniu 2016 roku, wprowadziło ulgę podatkową na działalność badawczo-rozwojową w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Wsparcie to zdecydowanie promuje innowacyjną działalność przedsiębiorców. Jednocześnie przyczyniając się do ich rozwoju. Od momentu wprowadzenia, kilkukrotnie zmieniano zapisy dotyczące możliwości i zasad korzystania z ulgi podatkowej. Jednak zmian tych dokonano na korzyść przedsiębiorców. Co ciekawe, modyfikacje przepisów z 2022 roku, pozwoliły na łączne korzystanie zarówno z ulgi B+R jak i IP Box.

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, od dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej można odliczyć koszty kwalifikowane, które doprowadziły do rozwinięcia, wytworzenia lub ulepszenia przez podatnika tego prawa. Oznacza to, że ulga B+R może być obecnie rozliczana w oparciu o podstawy opodatkowania IP Box. Wcześniej, z uwagi na organy podatkowe, było to niemożliwe.

Pragniemy zaznaczyć, że mamy bogate doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu ulgi badawczo-rozwojowej oraz IP Box. Przez ostatnie kilka lat zrealizowaliśmy dla naszych Klientów wiele zleceń w tym zakresie. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli poszukują Państwo kompleksowego wsparcia w całym procesie weryfikacji firmy pod kątem zastosowania ulgi B+R i IP BOX.

Jeśli poszukują Państwo więcej informacji na ten temat, mamy przyjemność zaprosić Państwa na stronę dedykowaną tej tematyce – naszej kancelarii z grupy zajmującej się doradztwem podatkowym: Ulga Badawczo Rozwojowa – Ewa Flor Doradztwo Podatkowe

Zapraszamy także, do zapoznania się z bezpłatnym E-bookiem.  Dowiedzą się Państwo z niego m. in. o: 

  • ewidencji podatkowej i ewidencji czasu pracy,
  • sposobach pozyskania ulgi,
  • kosztach kwalifikowanych i wiele innych.

Oferta: Oddelegowanie pracownika za granicę

 

Robotisierungserleichterung auch für Industrieroboter, die vor dem 1. Januar 2022 angeschafft werden?
Beziehen Sie einbehaltene Gewinne und Gesellschafterzuschläge in den Steueraufwand des Unternehmens ein!
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72