NewsPodatkiRachunkowość

Changes and benefits related to the R&D relief in income tax.

Udostępnij artykuł:

Ulga na działalność badawczo-rozwojową – zmiany i korzyści jej zastosowania!

Polskie prawo, w styczniu 2016 roku, wprowadziło ulgę podatkową na działalność badawczo-rozwojową w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Wsparcie to zdecydowanie promuje innowacyjną działalność przedsiębiorców. Jednocześnie przyczyniając się do ich rozwoju. Od momentu wprowadzenia, kilkukrotnie zmieniano zapisy dotyczące możliwości i zasad korzystania z ulgi podatkowej. Jednak zmian tych dokonano na korzyść przedsiębiorców. Co ciekawe, modyfikacje przepisów z 2022 roku, pozwoliły na łączne korzystanie zarówno z ulgi B+R jak i IP Box.

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, od dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej można odliczyć koszty kwalifikowane, które doprowadziły do rozwinięcia, wytworzenia lub ulepszenia przez podatnika tego prawa. Oznacza to, że ulga B+R może być obecnie rozliczana w oparciu o podstawy opodatkowania IP Box. Wcześniej, z uwagi na organy podatkowe, było to niemożliwe.

Pragniemy zaznaczyć, że mamy bogate doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu ulgi badawczo-rozwojowej oraz IP Box. Przez ostatnie kilka lat zrealizowaliśmy dla naszych Klientów wiele zleceń w tym zakresie. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli poszukują Państwo kompleksowego wsparcia w całym procesie weryfikacji firmy pod kątem zastosowania ulgi B+R i IP BOX.

Jeśli poszukują Państwo więcej informacji na ten temat, mamy przyjemność zaprosić Państwa na stronę dedykowaną tej tematyce – naszej kancelarii z grupy zajmującej się doradztwem podatkowym: Ulga Badawczo Rozwojowa – Ewa Flor Doradztwo Podatkowe

Zapraszamy także, do zapoznania się z bezpłatnym E-bookiem.  Dowiedzą się Państwo z niego m. in. o: 

  • ewidencji podatkowej i ewidencji czasu pracy,
  • sposobach pozyskania ulgi,
  • kosztach kwalifikowanych i wiele innych.

Oferta: Oddelegowanie pracownika za granicę

 

Robotisation relief also for industrial robots purchased before 1 January 2022?
Include retained earnings and shareholder surcharges in company tax expenses!
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72