Ulga na działalność badawczo-rozwojową — zmiany i korzyści jej zastosowania!
Polskie prawo, w styczniu 2016 roku, wprowadziło ulgę podatkową na działalność badawczo-rozwojową w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Wsparcie to zdecydowanie promuje innowacyjną działalność przedsiębiorców. Jednocześnie przyczyniając się do ich rozwoju. Od momentu wprowadzenia, kilkukrotnie zmieniano zapisy dotyczące możliwości i zasad korzystania z ulgi podatkowej. Jednak zmian tych dokonano na korzyść przedsiębiorców. Co ciekawe, modyfikacje przepisów z 2022 roku, pozwoliły na łączne korzystanie zarówno z ulgi B+R jak i IP Box.
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, od dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej można odliczyć koszty kwalifikowane, które doprowadziły do rozwinięcia, wytworzenia lub ulepszenia przez podatnika tego prawa. Oznacza to, że ulga B+R może być obecnie rozliczana w oparciu o podstawy opodatkowania IP Box. Wcześniej, z uwagi na organy podatkowe, było to niemożliwe.
Pragniemy zaznaczyć, że mamy bogate doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu ulgi badawczo-rozwojowej oraz IP Box. Przez ostatnie kilka lat zrealizowaliśmy dla naszych Klientów wiele zleceń w tym zakresie. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli poszukują Państwo kompleksowego wsparcia w całym procesie weryfikacji firmy pod kątem zastosowania ulgi B+R i IP BOX.
Jeśli poszukują Państwo więcej informacji na ten temat, mamy przyjemność zaprosić Państwa na stronę dedykowaną tej tematyce – naszej kancelarii z grupy zajmującej się doradztwem podatkowym: Ulga Badawczo Rozwojowa – Ewa Flor Doradztwo Podatkowe
Zapraszamy także, do zapoznania się z bezpłatnym E-bookiem. Dowiedzą się Państwo z niego m. in. o:
- ewidencji podatkowej i ewidencji czasu pracy,
- sposobach pozyskania ulgi,
- kosztach kwalifikowanych i wiele innych.
Oferta: Oddelegowanie pracownika za granicę