AktualnościDelegowanie PracownikówKadry i płacePodatkiPrawo

CASE STUDY #3

Udostępnij artykuł:

KONTEKST SPRAWY

Współpraca z firmą projektującą i budującą konstrukcje stalowe, zajmującą się montażem i demontażem linii produkcyjnych w Polsce i za granicą.

Klient i jego współpracownicy w związku ze zleceniem w Austrii, musiał delegować pracowników za granicę. Z uwagi na brak wiedzy na temat zagranicznych wymogów przewidzianych lokalnym prawem pracy i unijną dyrektywą o delegowaniu pracowników, a także na temat usług uznawanych w Austrii za regulowane, klient zwrócił się o pomoc do kancelarii w kwestii załatwienia niezbędnych formalności. Ponadto austriacki organ uznał, że klient nie ma uprawnień do świadczenia w Austrii działalności objętej zleceniem, ponieważ jest ona regulowana, a zdaniem organu klient nie spełniał właściwych wymogów. Kancelaria podjęła się reprezentowania klienta w tej sprawie.

PODJĘTE DZIAŁANIA

Kancelaria przeprowadziła klienta i jego współpracowników przez wszystkie formalności związane z delegowaniem i zgłoszeniem działalności regulowanej. Dokonała potrzebnych zgłoszeń i przygotowała wymagane dokumenty. Ponadto udało się uargumentować przed organem, że klient ma prawo do świadczenia usługi stanowiącej na terytorium Austrii usługę regulowaną, mimo początkowego negatywnego stanowiska urzędu.

REZULTAT DZIAŁAŃ

Dzięki skorzystaniu z usług kancelarii, klient uniknął sankcji sięgających kilkudziesięciu tysięcy euro wymierzanych za brak dotrzymania przepisów regulujących delegowanie i świadczenie usług regulowanych.

Kwestie podatkowe dotacji – innowacje w medtech
CASE STUDY #2
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72