AktualnościPodatki

Ulga badawczo-rozwojowa w czasie…

Udostępnij artykuł:

Dużo przedsiębiorców nie wie nic o uldze badawczo-rozwojowej (ulga B+R) lub posiada błędne przekonanie, że nie może być w firmie zastosowana?

A wystarczy, że w ramach działalności firmy wprowadzany jest nowy produkt lub ulepszane są procesy w firmie, które pozwolą na podniesienie jakości produktów, usprawnienie działalności firmy, itd.

Więcej możecie Państwo przeczytać o uldze we wpisie: https://atl-group.pl/sprawdz-czy-ulga-badawczo-rozwojowa-moze-byc-zastosowana-w-twojej-firmie/
Dodatkowo aby zachęcić Państwa do rozważenia skorzystania z ulgi B+R warto wspomnieć o jej miejscu na osi czasu?

Przeszłość: Z ulgi B+R można skorzystać za poprzednie lata podatkowe
Przedsiębiorca, który w latach ubiegłych ponosił wydatki na działalność badawczo-rozwojową, może także skorzystać z ulgi poprzez złożenie korekty zeznania podatkowego za te lata w których ponosił wydatki na działalność badawczo-rozwojową i sporządzając korektę zeznania rocznego CIT lub PIT (wraz z załącznikiem CIT/BR lub PIT/BR).
Przyszłość: Z ulgi B+R można skorzystać w kolejnych latach podatkowych
Jeżeli firma poniosła stratę albo wielkość dochodu jest niższa od kwoty przysługujących odliczeń z tytułu ulgi B+R, ulga nie przepada. Odliczenia można dokonać w zeznaniach za kolejno następujące po sobie sześć lat podatkowych po roku, w którym firmie przysługiwało prawo do skorzystania z ulgi.
Jak widać ulga B+R jest elastyczna do wykorzystania w momencie w którym firma chce lub może z niej skorzystać.

Zapraszamy Państwa do współpracy z naszą kancelarią. Oferujemy Państwu darmowy audyt określenia możliwości skorzystania z ulgi B+R.

O czym należy pamiętać w 2021 rok cz.1. Spółki komandytowe i spółki jawne opodatkowane podatkiem CIT
Sprawdź czy twoja firma może liczyć na rządowe wsparcie. Tarcza antykryzysowa 6.0.
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72