AktualnościPodatki

CIT od spółek komandytowych może dopiero od 2022 r…

Udostępnij artykuł:

Niekorzystne zmiany w podatkach rozliczanych rocznie (PIT i CIT) mogą wejść w życie z początkiem następnego roku, pod warunkiem że zostaną opublikowane w Dzienniku Ustaw najpóźniej 30 listopada.

Niewykluczone zatem, że przepisy dotyczące spółek komandytowych nie zaczną obowiązywać od początku 2021 r., jak zakłada przyjęta przez Sejm nowelizacja, ale dopiero od kolejnego roku
” Proces legislacyjny jest w toku i wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że i tak ze względu na jego opóźnienie to rozwiązanie wejdzie w życie dopiero od 2022 r. ” przyznał we wczorajszym wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Nowelizacja zakłada, że podwójne opodatkowanie spółek komandytowych (na poziomie spółki i wspólnika) wejdzie w życie od 1 stycznia 2021 r., chyba że wspólnicy postanowią przejść na nowe zasady później, tj. od 1 maja 2021 r.
Zmiana została uchwalona przez Sejm 28 października. Obecnie znajduje się w Senacie. Jednakże ze względu na harmonogram posiedzeń Senatu i Sejmu oraz kalendarz prac wejście w życie tych przepisów od 2021 roku może okazać się niemożliwe..

Gorący listopad w związku z nowym JPK_VAT
Pracownik na kwarantannie lub w izolacji – jak ubiegać się o wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek?
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72