AktualnościPodatkiRachunkowość

Opodatkowanie spółek komandytowych podatkiem CIT przesunięte!

Udostępnij artykuł:

Kontrowersyjne objęcie spółek komandytowych podmiotowym zakresem ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) wejdzie w życie w maju 2021 r., poinformował wczoraj minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami biznesu. Ich zdanie się dla nas liczy. Rozumiemy trudności z jakimi muszą się mierzyć w związku ze zmieniająca się sytuacją epidemiczną. Dlatego dajemy im więcej czasu na przygotowanie się do zmian w prawie – objęcie CIT spółek komandytowych zacznie obowiązywać od maja 2021 r.” – napisał na Twitterze resortu finansów minister Kościński.

Wcześniej planowano, że zmiany te wejdą w życie z początkiem 2021 r.

Przypomnijmy, że zmiana ma dotyczyć objęcia spółki komandytowej tzw. podwójnym opodatkowaniem – na pułapie spółki podatkiem CIT i na pułapie wypłaty udziału w zysku dla udziałowców spółki. Pisaliśmy o tym we wpisie dnia 09 września 2020:

Rewolucja w podatkach dochodowych ? Ministerstwo Finansów zapowiada nowelizację ustaw

Przyzwyczailiśmy się już, że są łamane wszelkie fundamentalne zasady podatkowe – tak samo w tym przypadku – zmiany w zakresie podatków dochodowych kolejny raz będą zgodnie z tą wypowiedzią wprowadzone w trakcie roku podatkowego.

Przedsiębiorcy jedynie zyskali trochę więcej czasu i będą mogli się przygotować do tych bardzo niekorzystnych dla nich zmian.

Służymy Państwu pomocą w opracowaniu nowego modelu prowadzenia działalności gospodarczych, które obecnie są prowadzone w formie spółek komandytowych (likwidacja spółki/przekształcenie spółki/założenie innej spółki).

 

Ulga badawczo-rozwojowa: części zamienne
Wzrost składek ZUS w 2021 r. ? porównanie względem ubiegłego roku.
Aktualności

Pokrewne artykuły

Zobacz również:

Uporządkuj finanse firmy korzystając z kompetencji najlepszych specjalistów.

Adres email

info@atl-group.pl

Numer telefonu

+48 12 633 54 72